Média megjelenések: Deliága Éva gyermekpszichológus nyilatkozatainak gyűjteménye.

Honlapom média megjelenések rovatában időről időre frissülnek a videók. Rendszeresen vállalok szakértői tevékenységet gyermekpszichológiai témakörben, így nyilatkozataimmal, média szerepléseimmel találkozhat a köztévé, kereskedelmi tv csatornák, rádiók, nyomtatott és elektronikus sajtó felületein. A pszichológiai tudás, ismeretek terjesztésével szeretnék hozzájárulni a gyermeknevelésben lehetséges kevésbé szerencsés gyakorlatok megváltoztatásához, illetve téveszmék eloszlatásához,. amellett, hogy a pszicho- edukáció a most gyermeket nevelő szülőgeneráció aktív érdeklődésére tarthat számot. Számomra fontos, hogy szakzsargon mentesen, kristálytiszta, érthető módon fogalmazzak meg szakszerű, tudományosan is alátámasztott pszichológiai tapasztalatokat, hogy azok a gyakorlatba ültetve megkönnyítsék a szülők gyermekkel való foglalkozását. Az évek során több száz családdal együtt dolgozva, törekszem arra, hogy hatékony, reálisan megvalósítható egyénre szabott tanácsot adjak, így tv-s nyilatkozataimban is változatos példákkal igyekszem színesíteni mondanivalómat, és nem csupán tankönyvszagúan sorolok elméleti dolgokat. Tapasztalatom szerint a szülők azokat a tanácsokat értékelik a legjobban, melyek nem elrugaszkodottak a valóságtól és az ő családjukban is működtethetőek. Aki még nem szánta rá magát, hogy szakember segítségét kérje, sok releváns, gyermeknevelést érintő témában tájékozódhat előzetesen a videókat megtekintve.

Gyerekpercek felnőtteknek – Új videósorozat

Gyerekpercek felnőtteknek! Videósorozatom, mely a Nyitott Akadémia Youtube csatornáján heti rendszerességgel lesz elérhető a nyáron. Érdekes gyerekneveléssel kapcsolatos témák, tippek, javaslatok! Szeretettel ajánlom figyelmükbe, érdemes a csatornára feliratkozni!

3. rész: A gyerekek nyári igényeiről. Hogyan tehetik a szülők élvezetesebbé a nyaralást?

https://www.youtube.com/watch?v=C2Y43iewrc8&feature=player_embedded


2. rész: A gyermeki szorongásról. Hogyan ismerheti fel a szülő a jeleket? Hogyan érdemes oldani?

https://www.youtube.com/watch?v=83NPd8ooHAk&fbclid=IwAR18nnCxRPEd2Eadzi81QNSbJZcJyMT1FiN8Ww4WSSYzYcLeKe9DsuhdUOw



  1. rész: Érdemes-e gyakoroltatni a gyerekeket nyáron? Tippek szülőknek, hogy jól teljen a nyár!

https://www.youtube.com/watch?v=ovjGCDrT5To&fbclid=IwAR3yw4ZHx9kK9RAaL-_dLCOsdaTG4b4mHwvth3wSUHnaO1gbYDVc-q87QT4

Mit kezdjünk az akaratossággal?

Tippek és tanácsok szülőknek a gyermeki dac, hiszti akaratosság kezeléséhez. Deliága Éva gyermekpszichológus módszereket árul el könyvéből, hogy erőszakmentes módon, az empátiát fejlesztve tudjon a szülő kapcsolódni gyeremekéhez.

Deliága Éva évtizedes pszichológusi praxisa tapasztalatai alapján állította össze azt a módszercsokrot, amelyet már több száz család tesztelt és igazolt vissza. A dackorszakon is túlnyúló, óvodás- és kisiskoláskorban megnyilvánuló akaratosság szelíd feloldására szolgáló eszköztár kialakításánál figyelembe vette, hogy az eltérő személyiségű szülőknél és gyermekeiknél szituációtól függően más-más megoldás működhet.  A 45 perces videóban elárul néhányat és részletesen ismertet az akaratosság kezelésére irányuló módszerekből. A ‘Mit kezdjünk az akaratossággal?’ olyan dilemma, mellyel minden szülő találkozik, aki 1,5 évestől 10 éves gyeremeket nevel. A pszichológus-szerző által ajánlott módszerek a 3-10 éves korosztály számára jól használhatók.

Mit kezdjünk a szorongással?

A nagy sikerű Mit kezdjünk az akaratossággal? című könyv folytatásában a pszichológus-pedagógus szerzőpáros a gyermekkorban jelentkező félelmek és szorongások enyhítéséhez nyújt segítséget.
Anyaként vagy apaként nagyon rossz érzés átélni, ha a gyermek fél, nem érzi biztonságban magát, elakad, vagy teljesítményét indokolatlan gátlások blokkolják. Fontos, hogy a szülő ilyenkor képes legyen oldani ezt a kellemetlen testi-lelki tünetekkel járó állapotot. Mivel az egyszerű biztatás nem mindig éri el a célját, Deliága Éva kidolgozott egy olyan szempontrendszert, mely a különböző személyiségű gyermekek szorongását helyzethez illően más-más módszerrel kezeli.

Lehet jól válni?

Ketten Háromfelé könyvem kapcsán a válás gyeremeki lélekre gyakorolt hatásáról beszélgettünk.

Hogyan kell „jól” válni, hogy a gyerekek a legkevésbé sérüljenek?

A válás soha nem csak a két szülőt érinti, mindig hatással van a gyerekekre is. A 13 és fél éves Szonja egyre szélsőségesebb megnyilvánulásai miatt a válófélben lévő szülők pszichológushoz fordulnak. A kötetben végigkísérhetjük a két éven át tartó integratív gyermekterápiát és a szülőkonzultációkat. Megtudhatjuk, hogyan lehet úgy válni, hogy a gyerek a legkevésbé sérüljön, valamint azt is, mi számít normálisnak kamaszkorban, és miként lehet jó érzelmi kapcsolatot ápolni egy apatikus vagy lázadó kamasszal. A könyv sok tanulsággal szolgál azoknak a szülőknek, akiknek a gyereke serdülőkorba lépett, illetve akikben felmerült a válás gondolata.

„Szonja üzenete szüleinek elgondolkodtat. Harag, sértettség, otthoni feszültségek. Nehéz a kamasz lány helyzete, hiszen apjára és anyjára is haragszik, ők meg ráadásul egymásra is. Ilyenkor a szülők sokszor a saját indulataikkal és fájdalmukkal vannak elfoglalva, és kevésbé gondolnak bele abba, hogy ezzel mit okoznak gyermekük lelkében. Fontos tudatosítani a szülőkben, hogy amire ők hónapok, évek óta készülnek, az a gyerek számára váratlan lehet.”

Mi történik a terápiás rendelő zárt ajtaja mögött?

Még ma is sokan hiszik, hogy aki pszichológushoz jár, az őrült vagy gyenge. A terapeuta esetei köteteiben egy-egy pszichoterápia történetét követhetjük nyomon az első találkozástól a lezárásig. Miközben betekintést nyerünk a terápia folyamatába és különböző módszerek működésébe, megérthetjük, hogyan segít a pszichoterápia teljesebb életet élni. A rendkívüli szaktudással és empátiával megírt esetek olyan, mindnyájunkat érintő élethelyzeteket mutatnak be, mint a felnőtté válás, a párkapcsolati problémák, az élet közepi válság, a betegséggel való küzdelem vagy a gyász. A szakemberek és laikus olvasók számára egyaránt érdekes kötetekben nemcsak egy-egy személyes sors bontakozik ki előttünk, hanem a terapeuta gondolkodásmódját is megismerhetjük.

Itt olvashat többet a könyvről:

https://konyves.blog.hu/2018/09/16/deliaga_eva